Stockholm Cup grupp B 2014/15

Denna sida lämnar endast information om Stockholm Cup 2014/15 och gäller ej som kallelse till match

1/64-final

Straffar/resultat

150975001

Parsian IF (7) - Västerhaninge IF (5)

8 - 7

150975002

Norsborgs IF (7) - Långholmen FC (5)

O - W

150975003

Norrort United FC (7) - Ingarö IF (4)

3 - 2

150975004

Solberga BK (7) - Spånga IS FK (4)

5 - 11

150975005

Tungelsta IF (6) - Sickla IF (5)

3 - 1

150975006

Apollon Solna FK (5) - Kista SC (4)

2 - 3

150975007

FK Bosna 08 (7) - Newroz FC (4)

5 - 8

150975008

Skogås-Trångsunds FF (5) - FOC Farsta (4)

2 - 5

150975009

Brotorp IF (7) - IK Säbysjön (6)

0 - 4

150975010

Bollstanäs HFF (7) - Vendelsö IK (4)

6 - 3

150975011

Stockholms IF Midia (6) - Lidingö Gazoliners FC (6)

7 - 2

150975012

Nynäshamns IF FK (6) - Nackdala AIS (6)

1 - 3

150975013

FC Hedvigslund (7) - Oranje FK (7)

4 - 2

150975014

Sollentuna FK (5) - FC Järfälla (5)

4 - 2

150975015

FC Björnligan (6) - Skå IK & Bygdegård (4)

7 - 2

150975016

Irakiska Vårby IF (7) - Los Copihues (5)

4 - 3

150975017

FC Sampierdarenese (7) - IFK Vaxholm (4)

2 - 3

150975018

Kronobergs BK (6) - Norrtulls SK (5)

1 - 2

150975019

Rinkeby United FC (7) - Reymersholms IK (5)

6 - 5

150975020

Åkeshovs IoFK (7) - Gustavsbergs IF FK (5)

W - O

150975021

Polonia Falcons FF (6) - Assyriska United IK (4)

2 - 3

150975022

FC Tre Laxar (6) - Hallonbergens IF (5)

2 - 7

150975023

AK Stockholmsatleterna (7) - Bromstens IK (6)

2 - 3

150975024

Ekerö BoIS (6) - Enebybergs IF (4)

2 - 1

150975025

IF Söderkamraterna (7) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4)

3 - 5

150975026

Råsunda FC (6) - Väsby IK FK (6)

7 - 6

150975027

Erikslunds KF (7) - Tekniska Högskolan FC (7)

5 - 1

150975028

Rågsveds IF (5) - Hässelby SK FF (4)

1 - 2

150975029

Dalarö SK (7) - Tudor Arms FC (6)

2 - 4

150975030

Ljungbackens IF (6) - FC Stockholm Internazionale (4)

4 - 5

150975031

Jarlabergs IF (7) - Högalids IF (6)

6 - 5

150975032

Wollmars FF (6) - Stuvsta IF (6)

3 - 5

150975033

Kallhälls FF (7) - Sörskogens IF (7)

3 - 0

150975034

Cassi FF (7) - Boo FF (5)

2 - 6

150975035

Kungsängens IF (5) - Gröndals IK (4)

2 - 1

150975036

FC Innerstan Stockholm (6) - Ösmo GIF FK (6)

1 - 2

150975037

Essinge IK (6) - Älta IF (4)

2 - 3

150975038

Tunisiska FC (7) - Bollstanäs SK (4)

2 - 1

150975039

Tullinge TP FK (6) - Stureby SK (5)

5 - 3

1/32-final

150975040

Irakiska Vårby IF (7) - FC Vårby (6)

3 - 0

150975041

FC Hedvigslund (7) - Husby FF (7)

7 - 3

150975042

Åkeshovs IoFK (7) - Kungsängens IF (5)

7 - 8 str

150975043

IF Atletico Camelen (7) - Kransen United FF (6)

1 - 3

150975044

Stuvsta IF (6) - Ekerö BoIS (6)

3 - 0

150975045

Erikslunds KF (7) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4)

8 - 6 str

150975046

IK Hephata (7) - Stockholms IF Midia (6)

2 - 5

150975047

Bollstanäs HFF (7) - Albion FC (6)

3 - 1

150975048

Åkersberga BK (6) - Spånga IS FK (4)

3 - 0

150975049

Ösmo GIF FK (6) - IK Säbysjön (6)

3 - 1

150975050

FOC Farsta (4) - Viggbyholms IK FF (4)

5 - 1

150975051

Tullinge TP FK (6) - Bollmora IKF (6)

7 - 1

150975052

Jarlabergs IF (7) - RA Stockholm FS (6)

3 - 4

150975053

FC Stockholm Internazionale (4) - Newroz FC (4)

5 - 3

150975054

Sollentuna FK (5) - IF Lokomotiv Blackeberg (5)

1 - 2

150975055

Parsian IF (7) - Boo FF (5)

1 - 4

150975056

Rinkeby United FC (7) - Norrtulls SK (5)

5 - 2

150975057

Norrort United FC (7) - Tudor Arms FC (6)

4 - 2

150975058

IFK Tumba FK (5) - Kista SC (4)

2 - 0

150975059

Assyriska United IK (4) - FC Andrea Doria (4)

3 - 1

150975060

Hallonbergens IF (5) - Älta IF (4)

4 - 0

150975061

Kallhälls FF (7) - Nackdala AIS (6)

2 - 7

150975062

Bromstens IK (6) - IFK Vaxholm (4)

2 - 4

150975063

FC Björnligan (6) - Danderyds SK (4)

3 - 4

150975064

Tungelsta IF (6) - Adelsö IF (6)

4 - 3

150975065

Olympique Rissne FC (7) - Värtans IK (4)

2 - 9

150975066

BK Bleket (7) - Ursvik IK (5)

3 - 5

150975067

Storskogens SK (5) - Hässelby SK FF (4)

3 - 2

150975068

Hanvikens SK (5) - IFK Lidingö FK (4)

7 - 5

150975069

Råsunda FC (6) - Långholmen FC (5)

7 - 6

150975070

FC Söder (7) - Tunisiska FC (7)

4 - 2

1/16-final (spelas senast 22 februari)

150972001

Kista Galaxy FC (4) - FOC Farsta (3)

1 - 0

150972002

Ösmo GIF FK (6) - Värtans IK (4)

3 - 8

150972003

Rinkeby United FC (6) - Danderyds SK (4)

3 - 2

150972004

Norrort United FC (7) - Tungelsta IF (6)

4 - 3

150972005

Åkersberga BK (5) - Kungsängens IF (5)

4 - 1

150972006

RA Stockholm FS (6) - Irakiska Vårby IF (6)

1 - 0

150972007

FC Söder (7) - FC Hedvigslund (6)

1 - 6

150972008

Kransen United FF (6) - Boo FF (5)

1 - 0

150972009

Stockholms IF Midia (6) - IFK Tumba FK (5)

7 - 8

150972010

FC Stockholm Internazionale (4) - Hallonbergens IF (4)

1 - 3

150972011

Råsunda FC (7) - Ursvik IK (4)

1 - 2

150972012

Storskogens SK (5) - Assyriska United IK (4)

6 - 7 str

150972013

IF Lokomotiv Blackeberg (5) - Tullinge TP FK (5)

0 - 3

150972014

IFK Vaxholm (4) - Hanvikens SK (4)

4 - 3

150972015

Erikslunds KF (7) - Nackdala AIS (6)

3 - 2

150972016

Bollstanäs HFF (6) - Stuvsta IF (5)

1 - 6

1/8-final

(spelas senast 8 mars)

150972017

Kista Galaxy FC (4) - Värtans IK (4)

2 - 1

150972018

Norrort United FC (7) - Rinkeby United FC (6)

7 - 6

150972019

RA Stockholm FS (6) - Åkersberga BK (5)

0 - 6

150972020

FC Hedvigslund (6) - Kransen United FF (6)

5 - 3

150972021

IFK Tumba FK (5) - Hallonbergens IF (4)

2 - 4

150972022

Ursvik IK (4) - Assyriska United IK (4)

3 - 2

150972023

Tullinge TP FK (5) - IFK Vaxholm (4)

2 - 0

150972024

Erikslunds KF (7) - Stuvsta IF (5)

9 - 8

 1/4-final

(spelas senast den 29 mars)

150972025

Norrort United FC (7) - Kista Galaxy FC (4)

7 - 9

150972026

FC Hedvigslund (6) - Åkersberga BK (5)

2 - 3

150972027

Hallonbergens IF (4) - Ursvik IK (4)

1 - 4

150972028

Erikslunds KF (7) - Tullinge TP FK (5)

4 - 6