Stockholm Cup grupp B 2015/16

Denna sida lämnar endast information om Stockholm Cup 2015/16 och gäller ej som kallelse till match

Eventuella förändringar i divisionstillhörighet kommer att korrigeras inför omgångarna som spelas under våren 2016.

1:a omgången (oktober 2015)

Straffar/resultat

150974001

Sickla IF (6) - FC Innerstan Stockholm (6)

6 - 5

150974002

Ängby IF (4) - Sollentuna Fotboll FK (4)

0 - 2

150974003

Solberga BK (7) - Vendelsö IK (4)

3 - 4

150974004

Rinkeby United FC (6) - Kista Galaxy FC (4)

1 - 5

150974005

Kronobergs BK (7) - FC Björnligan (6)

2 - 7

150974006

Tungelsta IF (6) - Pappas Pojkar FF (5)

2 - 1

150974007

Tudor Arms FC (6) - Tullinge TP FK (5)

4 - 6

150974008

Oranje FK (7) - FC Järfälla (5)

3 - 0

150974009

FC Tre Laxar (6) - FC Stockholm Internazionale(4)

3 - 9

150974010

Tunisiska FC (6) - Västerhaninge IF (5)

2 - 3

150974011

Grödinge SK (7) - Sorunda IF (6)

3 - 4

150974012

Parsian IF (7) - Ösmo GIF FK (6)

4 - 6

150974013

Wollmars FF (6) - Rissne IF (5)

4 - 1

150974014

Red Sea FC (7) - RA Stockholm FS (6)

5 - 7

150974015

Fullersta FK (7) - IF Söderkamraterna (6)

1 - 3

150974016

FC Iliria Stockholm (7) - Kransen United FF (6)

2 - 8

150974017

IFK Bergshamra (7) - Gustavsbergs IF FK (6)

1 - 2

150974018

Högalids IF (6) - Stuvsta IF (5)

1 - 2

150974019

IF Lokomotiv Blackeberg (5) - Tyresö FF (4)

1 - 4

150974020

Wårby United FF (7) - Stockholms IF Midia (6)

4 - 8

150974021

Stocksunds IF (6) - FC Plavi Team (6)

3 - 0

150974022

FK Bosna 08 (7) - Örby IS (5)

4 - 3

150974023

Årsta FF (7) - Ingarö IF (4)

2 - 6

150974024

Norrort United FC (7) - Newroz FC (4)

O - W

150974025

AC Jordbro (7) - BK Höjden (7)

6 - 1

150974026

IK Säbysjön (6) - Järla IF FK (4)

2 - 3

150974027

FC Versatile (7) - Skå IK & Bygdegård (5)

O - W

150974028

Åkersberga BK (5) - Reymersholms IK (5)

0 - 1

150974029

Gimonäs FC (6) - Saltsjöbadens IF (5)

2 - 5

150974030

Cassi FF (7) - Kista SC (4)

1 - 4

150974031

FC Sampierdarenese (7) - Mälarhöjdens IK (4)

3 - 7

150974032

Tekniska Högskolan FC (7) - Kungsängens IF (5)

1 - 2

150974033

Trinacria Calcio FF (7) - FC Hedvigslund (6)

0 - 1

150974034

Fisksätra BBK (7) - FC Vårby (5)

5 - 7

150974035

Ekerö BoIS (5) - Rågsveds IF (4)

4 - 1

150974036

FC Djursholm (4) - Långholmen FC (4)

O - W

150974037

FC Sam (7) - Storskogens SK (5)

7 - 6

150974038

Nackdala AIS (6) - Mariebergs SK (5)

5 - 2

150974039

Brotorp IF (7) - IK Hephata (6)

3 - 0

150974040

Hagalunds IS (7) - Boo FF (5)

2 - 4

150974041

Hanvikens SK (4) - Danderyds SK (4)

4 - 2

150974042

Bollstanäs SK (5) - Ursvik IK (4)

3 - 2

150974043

Sörskogens IF (7) - IFK Lidingö BK (7)

4 - 5

150974044

FK Bromma (5) - Hallonbergens IF (4)

2 - 7

150974045

Olympique Rissne FC (6) - Ljungbackens IF (6)

0 - 8

150974046

Bondegatans Bajare FF (7) - Vasasällskapet FK (5)

4 - 8

150974047

Söderort FK (7) - Irakiska Vårby IF (6)

2 - 6

150974048

Erikslunds KF (7) - Råsunda FC (7)

4 - 3

150974049

BK Inter Stockholm (7) - Norrtulls SK (5)

6 - 3

150974050

Bromstens IK (7) - Camdja IKF (7)

3 - 6

150974051

Bollmora IKF (7) - Essinge IK (6)

4 - 6

150974052

Albion FC (6) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4)

O - W

150974053

AC Azzurri (7) - Apollon Solna FK (6)

7 - 1

150974054

BK Bleket (7) - Hässelby SK FF (4)

4 - 9

150974055

Svensk-Palestinska FF (7) - Somalia United Fotbollsförening (7)

3 - 1

150974056

IFK Tumba FK (5) - Värtans IK (4)

1 - 4

150974057

Bollstanäs HFF (6) - AK Stockholmsatleterna (6)

4 - 2

2:a omgången (spelas oktober 2015)

150974058

Sorunda IF (6) - Vendelsö IK (4)

4 - 3

150974059

Hallonbergens IF (4) - Kista Galaxy FC (4)

2 - 3 str

150974060

Gustavsbergs IF FK (6) - Bollstanäs HFF (6)

6 - 5 str

150974061

Ösmo GIF FK (6) - Långholmen FC (4)

6 - 7

150974062

AC Jordbro (7) - Tullinge TP FK (5)

2 - 4

150974063

Camdja IKF (7) - Wollmars FF (6)

2 - 3

150974064

Ljungbackens IF (6) - Hässelby SK FF (4)

3 - 5

150974065

FC Björnligan (6) - Hanvikens SK (4)

2 - 5

150974066

Tyresö FF (4) - Ingarö IF (4)

2 - 0

150974067

FK Bosna 08 (7) - Sollentuna Fotboll FK (4)

7 - 8

150974068

Tungelsta IF (6) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4)

3 - 1

150974069

Kransen United FF (6) - Värtans IK (4)

8 - 9

150974070

FC Sam (7) - Ekerö BoIS (5)

3 - 2

150974071

Svensk-Palestinska FF (7) - FC Stockholm Internazionale(4)

2 - 6

150974072

IF Söderkamraterna (6) - Bollstanäs SK (5)

2 - 4

150974073

IFK Lidingö BK (7) - RA Stockholm FS (6)

3 - 4

150974074

Oranje FK (7) - Nackdala AIS (6)

6 - 5 str

150974075

Sickla IF (6) - Kista SC (4)

2 - 8

150974076

Reymersholms IK (5) - Newroz FC (4)

4 - 1

150974077

Saltsjöbadens IF (5) - Stuvsta IF (5)

1 - 3

150974078

Stockholms IF Midia (6) - Vasasällskapet FK (5)

5 - 3

150974079

Essinge IK (6) - Västerhaninge IF (5)

2 - 6

150974080

Erikslunds KF (7) - Järla IF FK (4)

3 - 7

150974081

FC Hedvigslund (6) - Kungsängens IF (5)

2 - 0

150974082

BK Inter Stockholm (7) - AC Azzurri (7)

5 - 3

150974083

Irakiska Vårby IF (6) - Skå IK & Bygdegård (5)

5 - 1

150974084

Boo FF (5) - Mälarhöjdens IK (4)

2 - 5

150974085

Brotorp IF (7) - FC Vårby (5)

4 - 5

150974086

Stocksunds IF (6) - Rapa Nui FK (5)

3 - 5

Sextondelsfinaler (spelas senast 21 februari 2016)
Obs! Ny matchnumrering pga ny säsong!

150972001

RA Stockholm FS (6) - Bollstanäs SK (5)

2 - 5

150972002

Tungelsta IF (5) - Reymersholms IK (4)

0 - 4

150972003

Irakiska Vårby IF (6) - Tyresö FF (4)

4 - 7

150972004

Stuvsta IF (5) - Hässelby SK FF (4)

2 - 4

150972005

Oranje FK (6) - Långholmen FC (5)

3 - 2

150972006

Stockholms IF Midia (6) - FC Stockholm Internazionale(3)

2 - 7

150972007

Värtans IK (4) - Kista Galaxy FC (3)

4 - 2

150972008

Kista SC (4) - Västerhaninge IF (4)

5 - 6

150972009

Wollmars FF (5) - Hanvikens SK (3)

2 - 1

150972010

Kongl. Samhällsbyggn.sekt. FC (7) (fd FC Sam) - Sollentuna Fotboll FK (4)

2 - 6

150972011

Rapa Nui FK (6) - Mälarhöjdens IK (4)

2 - 7

150972012

Järla IF FK (4) - Hägersten SK (4)

5 - 2

150972013

Sorunda IF (6) - FC Vårby (5)

3 - 4

150972014

Tullinge TP FK (5) - IFK Lidingö FK (3)

6 - 1

150972015

FC Hedvigslund (5) - Spånga IS FK (4)

4 - 0

150972016

BK Inter Stockholm (6) - Gustavsbergs IF FK (6)

5 - 4

Åttondelsfinaler (spelas senast 13 mars 2016)

150972017

Bollstanäs SK (5) - Reymersholms IK (4)

3 - 1

150972018

Tyresö FF (4) - Hässelby SK FF (4)

5 - 3

150972019

Oranje FK (6) - FC Stockholm Internazionale(3)

3 - 6

150972020

Värtans IK (4) - Västerhaninge IF (4)

3 - 5

150972021

Wollmars FF (5) - Sollentuna Fotboll FK (4)

5 - 2

150972022

Mälarhöjdens IK (4) - Järla IF FK (4)

4 - 3

150972023

FC Vårby (5) - Tullinge TP FK (5)

0 - 3

150972024

BK Inter Stockholm (6) - FC Hedvigslund (5)

1 - 6

Kvartsfinaler (spelas senast 3 april 2016)

150972025

Bollstanäs SK (5) - Tyresö FF (4)

0 - 6

150972026

Västerhaninge IF (4) - FC Stockholm Internazionale (3)

2 - 5

150972027

Wollmars FF (5) - Mälarhöjdens IK Fotboll (4)

1 - 2

150972028

Tullinge TP FK (5) - FC Hedvigslund (5)

4 - 0