Stockholm Cup grupp B 2016/17

Denna sida lämnar endast information om Stockholm Cup 2016/17 och gäller ej som kallelse till match

OBS! Ny numrering på matcherna fr.o.m. 1/16-delsfinalerna 2017. Serietillhörighet 2017 gäller fr.o.m. denna omgång.

1:a omgången (spelas senast den 12 oktober 2016)

Straffar/resultat

150974001

Albion FC (6) - Rinkeby United FC (5)

2 - 3

150974002

Grödinge SK (7) - Bro IK (7)

W - O

150974003

Cassi FF (7) - Somalia United FF (6)

3 - 6

150974004

FC Sampierdarenese (7) - Rapa Nui FK (6)

5 - 2

150974005

Handelskamraternas IS (6) - Bollstanäs SK (5)

2 - 8

150974006

FK Bosna 08 (6) - FC Järfälla (5)

3 - 2

150974007

FC Brandbergen (7) - Danderyds SK (5)

3 - 1

150974008

Essinge IK (6) - Fullersta FK (6)

6 - 2

150974009

AK Stockholmsatleterna (7) - Hässelby SK FF (4)

4 - 5

150974010

Jarlabergs IF (6) - Åkersberga BK (5)

2 - 1

150974011

Nackdala AIS (6) - Assyriska United IK (4)

0 - 1

150974012

Bollstanäs HFF (6) - Bele Barkarby FF (4)

3 - 11

150974013

Camdja IKF (7) - Solna FC (7)

0 - 3

150974014

Fisksätra BBK (7) - FC Björnligan (6)

6 - 3

150974015

Rissne IF (5) - Sollentuna FK (4)

2 - 3

150974016

Stockholms IF Midia(6) - Tunisiska FC (6)

0 - 4

150974017

Storskogens SK (5) - Västerhaninge IF (4)

3 - 1

150974018

Fittja IF (7) - IK Hephata (6)

5 - 3

150974019

Skå IK & Bygdegård (6) - Irakiska Vårby IF (6)

0 - 2

150974020

Kransen United FF (5) - Hägersten SK (4)

4 - 1

150974021

Gustavsbergs IF FK (6) - Tullinge TP FK (5)

2 - 7

150974022

FC Innerstan Stockholm (6) - IFK Tumba FK (5)

2 - 1

150974023

Pappas Pojkar FF (5) - Örby IS (5)

2 - 0

150974024

Norrtulls SK (5) - Hallonbergens IF (4)

1 - 0

150974025

FC Tre Laxar (6) - FC Andrea Doria Stockholm (4)

1 - 5

150974026

IFK Bergshamra (7) - Oranje FK (6)

3 - 2

150974027

FC Iliria Stockholm (7) - Svensk-Palestinska FF (6)

7 - 5

150974028

IK Säbysjön (6) - Boo FF (5)

2 - 7

150974029

Åkeshovs IoFK (7) - Bondegatans Bajare FF (7)

3 - 1

150974030

Gimonäs FC (6) - IFK Viksjö (4)

6 - 1

150974031

Kista SC (4) - Älvsjö AIK FF (4)

3 - 0

150974032

Rotebro IS FF (6) - Ursvik IK (4)

10 - 2

150974033

Råsunda FC (7) - Wollmars FF (5)

2 - 5

150974034

AC Azzurri (6) - Järla IF FK (4)

4 - 7

150974035

Vendelsö IK (4) - Värtans IK (4)

10 - 9 str

150974036

Råsunda IS (6) - IF Lokomotiv Blackeberg (5)

4 - 2

150974037

Skogås-Trångsunds FF (6) - Rågsveds IF (4)

3 - 5

150974038

IFK Österåker FK (4) - Ängby IF (4)

2 - 1

150974039

Bollmora IKF (7) - BK Yardies (7)

0 - 3

150974040

Tekniska Högskolan FC (6) - Reymersholms IK (4)

7 - 8

150974041

Erikslunds KF (6) - Tungelsta IF (5)

6 - 5

150974042

Redbrick City FC (7) - Långholmen FC (5)

3 - 5

150974043

IF Söderkamraterna (7) - FK Bromma (6)

7 - 5 str

150974044

Bromstens IK (7) - Vårby Gårds IF (5)

4 - 5

150974045

Olympique Rissne FC (6) - Newroz FC (4)

2 - 5

150974046

Sörskogens IF (7) - Polonia Falcons FF (6)

4 - 7 str

150974047

BK Borsten (7) - Mälarhöjden IK Fotboll (4)

O - W

150974048

Tudor Arms FC (7) - Ösmo GIF FK (6)

5 - 4

150974049

Trinacria Calcio FF (7) - Stuvsta IF (5)

4 - 0

150974050

Söderort FK (7) - Högalids IF (6)

1 - 6

2:a omgången (spelas senast 30 oktober 2016)

150974051

Långholmen FC (5) - FC Andrea Doria Stockholm (4)

5 - 0

150974052

Fittja IF (7) - Irakiska Vårby IF (6)

3 - 2

150974053

Trinacria Calcio FF (7) - Vårby Gårds IF (5)

4 - 3

150974054

Åkeshovs IoFK (7) - Pappas Pojkar FF (5)

3 - 2

150974055

Högalids IF (6) - Tullinge TP FK (5)

0 - 5

150974056

FK Bosna 08 (6) - Bele Barkarby FF (4)

3 - 2

150974057

IF Söderkamraterna (7) - BK Yardies (7)

0 - 2

150974058

Jarlabergs IF (6) - Järla IF FK (4)

7 - 5

150974059

Solberga BK (7) - Storskogens SK (5)

2 - 6

150974060

Wollmars FF (5) - Vendelsö IK (4)

7 - 6 (3-3) str

150974061

Fisksätra BBK (7) - Gimonäs FC (6)

3 - 4

150974062

Kransen United FF (5) - Newroz FC (4)

1 - 4

150974063

Kronobergs BK (7) - Essinge IK (6)

2 - 1

150974064

Bollstanäs SK (5) - Hässelby SK FF (4)

6 - 2

150974065

Sollentuna FK (4) - Ingarö IF (4)

7 - 6

150974066

FC Iliria Stockholm (7) - Tunisiska FC (6)

8 - 4

150974067

Erikslunds KF (6) - Olympiacos FC (5)

2 - 9

150974068

Somalia United FF (6) - IFK Österåker FK (4)

2 - 8

150974069

Polonia Falcons FF (6) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4)

2 - 1

150974070

FC Brandbergen (7) - Dalarö SK (7)

4 - 1

150974071

Boo FF (5) - Reymersholms IK (4)

6 - 4

150974072

Granängsringens FC (7) - Rotebro IS FF (6)

6 - 7

150974073

Norrtulls SK (5) - Rågsveds IF (4)

3 - 6

150974074

FC Sampierdarenese (7) - Assyriska United IK (4)

5 - 7

150974075

Väsby IK FK (7) - Kista SC (4)

5 - 7 str

150974076

Enskededalen FC (7) - Mälarhöjden IK Fotboll (4)

6 - 1

150974077

Grödinge SK (7) - Råsunda IS (6)

2 - 4

150974078

Sickla IF (6) - FC Innerstan Stockholm (6)

O - W

150974079

IFK Bergshamra (7) - Tudor Arms FC (7)

3 - 2

150974080

Solna FC (7) - Rinkeby United FC (5)

8 - 6

Sextondelsfinal (spelas senast 26 februari 2017)

150972001

Åkeshovs IoFK (7) - Gimonäs FC (6)

3 - 2

150972002

FC Iliria Stockholm (6) - Fittja IF (6)

3 - 1

150972003

Rotebro IS FF (6) - Boo FF (4)

1 - 3

150972004

Kista SC (4) - IFK Österåker FK (3)

0 - 1

150972005

Långholmen FC (4) - Newroz FC (3)

2 - 3

150972006

FC Brandbergen (6) - Enskededalen FC (5)

2 - 3

150972007

Trinacria Calcio FF (7) - FC Innerstan Stockholm (5)

O - W

150972008

Wollmars FF (5) - Sollentuna FK (4)

2 - 0

150972009

IFK Bergshamra (7) - Tullinge TP FK (4)

7 - 8

150972010

Solna FC (6) - Olympiacos FC (4)

4 - 5

150972011

Polonia Falcons FF (6) - Tyresö FF (4)

6 - 7

150972012

BK Yardies (6) - Spånga IS FK (4)

1 - 2

150972013

Jarlabergs IF (6) - Rågsveds IF (4)

0 - 3

150972014

Storskogens SK (5) - Assyriska United IK (4)

1 - 6

150972015

Kronobergs BK (7) - FK Bosna 08 (5)

3 - 7

150972016

Råsunda IS (6) - Bollstanäs SK (5)

1 - 5

Åttondelsfinal (spelas senast den 12 mars 2017)

Straffar/Resultat

150972017

Åkeshovs IoFK (7) - FC Iliria Stockholm (6)

4 - 7

150972018

Boo FF (4) - IFK Österåker FK (3)

3 - 5

150972019

Enskededalen FC (5) - Newroz FC (3)

3 - 2

150972020

FC Innerstan Stockholm (5) - Wollmars FF (5)

1 - 5

150972021

Tullinge TP FK (4) - Olympiacos FC (4)

5 - 6 str

150972022

Tyresö FF (4) - Spånga IS FK (4)

3 - 1

150972023

Rågsveds IF (4) - Assyriska United IK (4)

4 - 0

150972024

FK Bosna 08 (5) - Bollstanäs SK (5)

3 - 2

Kvartsfinal (spelas senast den 2 april 2017)

150972025

FC Iliria Stockholm (6) - IFK Österåker FK (3)

9 - 8 str

150972026

Enskededalen FC (5) - Wollmars FF (5)

5 - 6

150972027

Olympiacos FC (4) - Tyresö FF (4)

0 - 3

150972028

FK Bosna 08 (5) - Rågsveds IF (4)

6 - 7